"Boże, Ty swoją świętością napełniasz cały świat, aby wszędzie uwielbiano Twoje imię. Pobłogosław swoich wiernych, którzy ofiarnością lub pracą przygotowali to miejsce, by na nim zbudować kościół ku Twojej chwale. Spraw, aby w tej jedności serca i duchowej radości, w której dzisiaj rozpoczynają to dzieło, mogli w Twojej świątyni wkrótce sprawować święte obrzędy, a potem w niebie wysławiać Ciebie bez końca. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen"

(Słowa modlitwy wypowiedziane przez biskupa włocławskiego Wiesława Meringa 9 listopada 2015 r. podczas poświęcenia placu pod budowę kościoła.)

Siostry i Bracia w Chrystusie!

Czuję się zaszczycony, że razem z Wami mogę budować Kościół, najpierw ten z żywych kamieni, ale również ten murowany. Bogu dziękuję za każdy - nawet najmniejszy krok, który nas przybliża do dnia konsekracji nowej świątyni. Dziękuję  za modlitwy, ofiary i każdy gest życzliwości, a Pana Jezusa proszę, by Wam hojnie błogosławił.

Radosław Kobiela - proboszcz

Parafia bł. 108 Męczenników, Powiercie 28A, 62-600 Koło